למה כדאי לך לפנות אל עורך דין ונוטריון עם 22 שנות ניסיון לעריכת הסכם ממון.


בני זוג המעוניינים לתכנן ולמסד את הקשר ביניהם, יכולים לערוך הסכם ממון לפני התקשרות בקשר הנישואין.

עריכת הסכם ממון טרם הנישואין כרוכה לעתים בתחושת אי נוחות, אותה עלולים בני הזוג לחוש זה כלפי השני, כאשר הדיון בעניינים הכספיים קודם לעריכת הנישואין, דבר העשוי לפעמים לגרור טרוניה מצד אחד בני הזוג.

אי נעימות קלה בטרם הנישואין יכולה למנוע אי נעימות רבה יותר בעתיד, אם יתברר שהנישואין לא הצליחו.

הסכם ממון שנערך טרם הנישואין ישמש, במקרה של גירושין, הסכם גירושין.

יחסי ממון בין בני זוג עקב נישואיהם, מוסדרים בחוק יחסי ממון בין בני זוג, תשל"ג – 1973. הוראות חוק זה  חלות על בני זוג שנישאו מיום 1.1.74 ואילך.

לפי החוק נקבעים יחסי הממון בין בני זוג נשואים ע"פ הסכם שערכו ביניהם, המכונה:   "הסכם ממון", באופן הקבוע בחוק.
רק אם לא נעשה הסכם מפורש, נחשבים בני הזוג כמי שהסכימו להסדר המוצע בחוק: "הסדר איזון המשאבים".

הסכם ממון הוא הסכם (חוזה) שעורכים ביניהם בני הזוג ובו הם חופשיים לקבוע את היחסים הממוניים ואת חלוקת הרכוש, הזכויות והחובות ביניהם כרצונם.

כדי שיהיה בר תוקף חוקי, טעון הסכם הממון אישור בית המשפט לענייני משפחה או בית הדין הדתי שיתנו לאחר שיוודא כי "בני הזוג עשו את ההסכם או את השינוי בהסכמה חופשית ובהבינם את משמעותו ואת תוצאותיו". כך גם לגבי עריכת שינויים בהסכם.

ניתן גם להתקשר בהסכם הממון עוד לפני הנישואין או בשעת עריכתם ובאופנים אלו אין צורך כי בני הזוג יפנו לבית המשפט או לבית הדין הרבני לצורך אישור ההסכם וההסכם יכול להיות מאושר ע"י נוטריון או ע"י רושם הנישואין.

לפגישת יעוץ ללא התחייבות עם עורך דין ונוטריון אלי פז ולהצעה משתלמת פנו כעת בטלפון 03-6160037 או 052-3507595
או מלאו הטופס ואנו ניצור אתכם קשר בהקדם.


עורך דין לענייני משפחה אלי פז מטפל בהצלחה מזה שנים רבות בבני זוג המעוניינים לתכנן  את מיסוד הקשר ביניהם, ומעניק ללקוחותיו טיפול משפטי מלא וליווי אישי ומקצועי בעריכת הסכמי ממון.

עורך דין ונוטריון אלי פז מעניק לכל לקוח יחס אישי. עניינו של כל לקוח מקבל את מרב תשומת הלב תוך הקפדה על מענה מקצועי ומקיף. כל הסכם נערך תוך התאמה אישית ללקוחות, וכך מושגות התוצאות הטובות ביותר עבור הלקוחות. 

משרד עורך דין ונוטריון אלי פז ממוקם במגדל ב.ס.ר. 3 רח' מצדה 9 (כנרת 5) בבני ברק ונותן שירות ללקוחות מכל רחבי הארץ.